Do bohatě členěné hmoty monumentální secesní vily, vystavěné někdy v letech 1901–1906, vložil Wiesner dvoupodlažní přístavbu s garážemi v přízemní části a obytnými místnostmi v patrech. Do prvního patra přístavby umístil Wiesner ložnicí s toaletou a koupelnou pro rodiče, a do druhé patra pak ložnici s koupelnou a pokojem pro pokojskou. Přístavba již tak rozsáhlé vily patrně reaguje na rozrůstající se rodinu Waltera a Johanny Neumarkových, kterým se v červnu 1922 narodilo druhé dítě Hannelore.
Uličnímu průčelí přístavby dominuje arkýř o dvou podlažích s hladkou fasádou, do něhož je v obou patrech vložena trojice oken, zajišťující dostatečné množství světla a vzduchu v obytných místnostech. U okenní výplní použil Wiesner typických profilací a kování. Celou přístavbu pak měla završovat pochozí plochá střecha se střešní zahradou.
Navzdory odlišným pojetím obou hmot, navazuje Wiesnerova přístavba citlivým a vyváženým způsobem na starší objekt, mimo jiné i použitím kamenného soklu, na kterém celá stavba spočívá.
Tato Wiesnerova realizace až doposud unikala pozornosti v soupisech architektova díla, a třebaže se jedná o drobnou realizaci, jedná se o cenný doklad počáteční fáze Wiesnerovy tvorby v Brně, a svědčí o dlouhodobé spolupráci architekta s rodinou Neumark, která vyvrcholila o šest let později stavbou nové vily na Vinařské ulici.
V roce 1980 byla vila adaptována pro potřeby mateřské školy. V současnosti je vila po celkové rekonstrukci a sídlí v ní soukromé zdravotnické zařízení.
MD